Moda na zdrowy tryb życia wpisała się w świadomość Polaków stosunkowo nie dawno. Fakt ten owocuje coraz liczniejszymi grupami osób na siłowniach, zajęciach fitness, czy w sklepach oferujących zdrową żywność i narzędzia ułatwiające poprawę stanu zdrowia. Jednym z nich jest zdecydowanie butelka filtrująca wodę. Dzięki niej zawsze będziesz mieć przy sobie czystą wodę, co na pewno wpłynie na stan Twojego zdrowia i pozwoli zaoszczędzić. Zatem, jak wybrać butelkę filtrującą wodę?

Butelka filtrująca wodę z filtrem węglowym – jak działa?

Głównym zadaniem butelki filtrującej wodę jest oczyszczenie standardowej wody z kranu. Proces ten zachodzi w pełni automatycznie dzięki umieszczonemu wewnątrz butelki filtrowi węglowemu, który oczyści wodę i poprawi jej smak. Co więcej, oczyszczenie powoduje również poprawę zapachu wody, dlatego korzyści korzystania z butelki tego typu występują na wielu płaszczyznach.

Podstawową zaletą omawianej butelki jest fakt, że można ją zabrać wszędzie, gdzie tylko się udajemy i wielokrotnie napełniać. Dzięki temu mamy dostęp do czystej wody nie tylko w domu, ale również poza nim. Ponadto warto wiedzieć, że oczyszczenie wody następuje jeszcze przed piciem, dlatego czysty i smaczny napój dostępny jest w każdym momencie.

Butelką filtrującą wodę powinny zainteresować się również osoby, dla których istotnym aspektem jest ekologia i chęć zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy. Naczynia tego typu przeznaczone są do wielokrotnego użytku, dzięki czemu produkujemy znacznie mniej odpadów, które rozkładałyby się przez wiele, długich lat zalegając na wysypiskach. Co ciekawe, butelki filtrujące wykonane są z tworzyw, które po zużyciu można przetworzyć i wykonać z nich zupełnie inny przedmiot. Fakt ten również wpływa na czystość środowiska, o czym warto pamiętać.

Butelka filtrująca Brita czy Dafi – jaką wybrać i kupić?

W ofercie obu firm znajdują się wysokiej klasy butelki filtrujące wyposażone w filtr węglowy. Jednak produkty omawianych marek różnią się zarówno ceną, jak i pojemnością, czy kształtem. Różnice te wydają się błahe, jednak odgrywają znaczącą rolę w codziennym użytkowaniu. Za bardzo dobry przykład może posłużyć nam butelka filtrująca Dafi. Cechuje się ona pojemnością zaledwie 500 ml i ma wąską szyjkę, która znacząco utrudnia dodanie do wody listka mięty, czy plasterka cytryny lub limonki.

Butelki filtrujące Brita są natomiast zupełną odwrotnością produktów oferowanych przez firmę Dafi. Są większe, a co za tym idzie – pomieszczą więcej płynu. Ponadto znacznie łatwiej wzbogacisz smak wody o ulubiony dodatek. Co ciekawe, ceny omawianych produktów różnią się nieznacznie. Obie butelki są również porównywalnie tanie w eksploatacji, dlatego pod tym względem wybór należy bezpośrednio do użytkownika.

Najlepsze oferty butelek filtrujących Dafi

Butelki filtrujące Brita są znacznie większe w porównaniu do swoich odpowiedników firmy Dafi, dlatego idealnie sprawdzą się jako butelka filtrująca wodę do miasta. Ich standardowa pojemność oscyluje w granicach 700 ml, co powinno okazać się wystarczające na bardzo długi spacer, czy trening na świeżym powietrzu. Warto również zwrócić uwagę na cenę produktów Brita, ponieważ nie jest ona wysoka. Butelka filtrująca omawianej marki kosztuje zazwyczaj około 70 zł. Tanie są również filtry, ponieważ koszt zestawu wynosi w chwili obecnej około 50 zł. Warto pamiętać, że filtr węglowy wymieniamy po 300 napełnieniach butelki.

Najlepsze oferty butelek filtrujących Brita

Zakup butelki filtrującej wodę może okazać się dobrym krokiem dla osób, które z pewnych względów lubią lub muszą pić duże ilości wody. Dzięki takiej butelce będziemy mogli nie tylko cieszyć się czystą i smaczną wodą, ale również zaoszczędzić. Przypominamy, że koszt zakupu butelki filtrującej wynosi około 50 zł, a standardowej butelki wody mineralnej około 2 zł. Z dokładnych wyliczeń wynika zatem, że każdorazowe napełnianie butelki filtrującej będzie tańsze w porównaniu do zakupu wody mineralnej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cena filtrów również nie jest wysoka, a wymienia się je co około 300 napełnień, dlatego kosztu tej rangi nasz portfel nie odczuje.

Butelka filtrująca wodę – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Butelki filtrujące wodę.