Każdy z nas na pewno ma swój ulubiony napój, który lubi zabierać ze sobą wszędzie, gdzie tylko się da. Problem pojawia się natomiast, gdy mamy do czynienia z płynem, którego najważniejszym aspektem jest temperatura. Musi ona zostać utrzymana przez długi czas, aby nasz napój smakował tak, jak powinien, dlatego warto wyposażyć się w kubek termiczny. Jego zadaniem jest właśnie utrzymanie odpowiedniej temperatury. Jeżeli lubisz pić kawę lub herbatę w niecodziennych miejscach – sprawdź nasze porady dotyczące zakupu kubka termicznego.

Jak wybrać kubek termiczny? Pojemność i wykonanie dobrego kubka termicznego

Jednym z najważniejszych parametrów kubka termicznego zdecydowanie jest pojemność. Określa ona ilość napoju, jaką będziemy mogli przechować przez dłuższy czas. Logicznie, im większa pojemność, tym więcej kawy, czy herbaty będziemy mogli ze sobą zabrać. W przypadku wyboru kubka termicznego pod względem pojemności radzimy sugerować się własnymi preferencjami. Jeżeli potrzebujesz kubka, który sprawdzi się dłuższy czas poza domem – wybierz większy, aby ilość przechowywanego napoju była wystarczająca.

Następnie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano kubek. Zdecydowanie polecamy te wytworzone ze stali. Znacznie lepiej izolują one płyn od otoczenia, a co za tym idzie – lepiej trzymają ciepło. W sprzedaży występują również kubki termiczne wykonane z tworzywa, jednak one nie są polecane ze względu na niskie właściwości termiczne.

Kształt kubka termicznego – jaki wybrać?

Każdy kubek termiczny ma indywidualny kształt, czy wymiary. W znacznej większości naczynia tego typu charakteryzują się owalnym kształtem i są znacznie wyższe w porównaniu do kubków użytkowanych w domu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest je przewozić w samochodzie, czy przenosić w torbie sportowej. Ponadto kubki termiczne posiadają również pokrywki. Przed zakupem wybranego modelu sprawdź, czy dany kubek posiada izolację pomiędzy pokrywką, a samym kubkiem. Dzięki niej będziesz mieć pewność, że przechowywany napój nie wyleje się w najmniej oczekiwanym momencie.

Pamiętaj również, że kubek przeznaczony do przewożenia w aucie będzie miał inny kształt w porównaniu do kubka dla turysty. Naczynia pierwszego typu zazwyczaj mają mniejszą średnicę, co pozwala na usytuowanie ich w standardowych uchwytach samochodowych. Z kolei drugi typ kubków termicznych jest większy, pomieści znacznie więcej płynu i charakteryzuje się większą poręcznością, która ceniona jest właśnie przez podróżników.

Co więcej, wybrane modele w pokrywce posiadają dzióbek ułatwiający spożywanie napoju. Jeżeli zatem zależy Ci na łatwym użytkowaniu – poszukuj kubka termicznego wyposażonego w taki element.

Ceny kubków termicznych

Podstawowy kubek termiczny będziemy w stanie kupić już za niewiele ponad 20 zł. Niestety, ale nie będzie on wysokiej jakości, dlatego radzimy decydować się na naczynie ze znacznie wyższej półki. Ceny dobrych kubków termicznych wysokiej jakości rozpoczynają się od około 50 zł, dlatego budżet tej wielkości przyjmijmy za obowiązkowy w momencie, kiedy zależy nam na jakości.

Z kolei, gdy potrzebujemy kubka naprawdę wyróżniającego się swoją jakością, warto celować w najwyższą półkę. Kubki termiczne tej klasy kosztują ponad 100 zł, ale zapewniają nie tylko o należytej szczelności, ale również izolacji temperaturowej. Posiadając naczynie tego typu możesz mieć pewność, że ulubiona kawa lub herbata będzie cechowała się stałą temperaturą przez odpowiednio długi czas.

Dobry kubek termiczny – podsumowanie

Wybór dobrego kubka termicznego nie jest łatwy i wymaga należytej rozwagi. W sprzedaży obok naczyń wysokiej jakości występują te zdecydowanie gorsze, dlatego dokonanie właściwego wyboru będzie rzutowało na wygodę i czas późniejszego użytkowania. W podjęciu decyzji na pewno pomoże nam najnowszy ranking kubków termicznych, w którym zawarte są wszystkie najbardziej polecane przez użytkowników modele. Ponadto istotne mogą okazać się opinie innych posiadaczy.

Kubek termiczny – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Kubki termiczne.