Narciarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych, dlatego wymaga od nas niemałego poświęcenia. Niezbędne jest nie tylko opanowanie trudnej sztuki jeżdżenia na nartach, ale również zainwestowanie w odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w trudnych, zimowych warunkach. Jednym z urządzeń, które przyda się każdemu narciarzowi, jest suszarka do butów narciarskich. Dzięki niej każde, mokre buty będą na powrót suche po bardzo krótkim czasie, dlatego warto dokonać zakupu sprzętu tego typu.

Suszarka do butów narciarskich do 100 zł – jaką kupić?

Suszarki do butów narciarskich (budżetowe) będą charakteryzowały się podstawowym zestawem funkcji. Mimo to w zupełności wystarczą one do standardowego zastosowania, jakim jest suszenie butów narciarskich. Inną zaletą rozwiązania tego typu jest prostota obsługi. Suszarki niższej jakości wystarczy jedynie włożyć do buta i podłączyć do sieci elektrycznej. Urządzenie niemal natychmiast rozpocznie pracę i buty będą suche w stosunkowo krótkim czasie.

Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zwrócić uwagę na temperaturę pracy urządzenia. Jeżeli będzie ona zbyt wysoka może dojść do zniekształceń buta, a co za tym idzie – jego zniszczenia. Z kolei zbyt mała temperatura pracy spowoduje, że buty nie będą wysuszone w wymaganym czasie. Niezbędne optimum temperaturowe waha się w granicach 40-50 stopni. Ponadto wybrane modele wyposażone zostały w wentylator. Element ten sprawia, że ciepło znacznie lepiej rozchodzi się po wnętrzu buta, co poprawia efekt suszenia.

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Suszarki do butów narciarskich do 100 zł.

Suszarka do butów narciarskich do 200 zł – jaką wybrać?

Droższe suszarki do butów narciarskich są już znacznie lepiej wyposażone, dlatego warto się dokładnie zastanowić, jaką suszarkę wybrać, aby spełniała nasze oczekiwania. Pierwszą różnicą w porównaniu do urządzeń budżetowych jest fakt, że grzałka stanowiąca trzon suszarki nagrzewa się znacznie szybciej. Fakt ten sprawia, że buty będą suche w znacznie krótszym czasie.

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Suszarki do butów narciarskich do 200 zł.

Suszarka naścienna – czy warto?

Naścienna suszarka do butów narciarskich polecana jest osobom, które prowadzą własny ośrodek narciarski. Najczęściej w zestawie posiadają zestaw bolców, które mocujemy do ściany. Z kolei na nich wieszamy nasze buty, które następnie są bardzo dobrze suszone. Proces realizowany jest za sprawą wydajnego wentylatora, który tłoczy powietrze do wnętrza buta.

Jak zasilana jest suszarka do butów narciarskich?

Podstawowe, najtańsze modele zazwyczaj zasilane są bezpośrednio z sieci elektrycznej. W ich przypadku nie ma możliwości zasilania z innych źródeł, dlatego sprawdzą się wyłącznie w budynku. Z kolei droższe, bardziej zaawansowane technologicznie suszarki do butów narciarskich mogą być zasilane z gniazda zapalniczki, czy kabla USB. Rozwiązanie tego typu sprawia, że buty suszyć możemy nawet w samochodzie, dlatego nic nie będzie ograniczało naszego urlopu.

Suszarka do butów narciarskich – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Suszarki do butów narciarskich.