W porze letniej, w momencie, kiedy wybieramy się na wycieczkę lub chcemy odpocząć w ogrodzie, jesteśmy narażeni na atak różnej maści insektów. Zdecydowanie najgroźniejsze są kleszcze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że mogą przenosić one wiele, groźnych chorób takich, jak zapalenie opon mózgowych, czy boreliozę. Aby uchronić się zarówno przed atakiem, jak i potencjalnym zachorowaniem warto stosować różnego typu preparaty.

Preparat na kleszcze – jaką formę aplikacji wybrać?

Obecnie w sprzedaży mamy wiele preparatów na kleszcze, które mogą w naszym przypadku bardzo pomóc. Cechują się one różną formą aplikacji, dlatego warto wybrać odpowiednią.

Plastry – polecamy je zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Co ważne, nie trzeba przyklejać ich bezpośrednio na skórę, wystarczy ubranie lub wózek dziecięcy, a zawarty w plastrze preparat zda egzamin.

Preparaty w aerozolu i sprayu – po rozpyleniu na skórze specjalnej mgiełki możemy mieć pewność, że żadne owady nie zbliżą się do nas na odległość umożliwiającą ugryzienie. Pamiętaj, aby preparat na kleszcze rozpylać w maksymalnej odległości 20 cm od skóry. Dzięki temu na jej powierzchni będzie znajdować się odpowiednia ilośc substancji, a owady nie zbliżą się. Przed zakupem danego preparatu zwróć uwagę, czy może być on stosowany w przypadku dzieci.

Kremy – można je stosować w każdym miejscu na ciele, oprócz twarzy. W ich składzie znajdziemy nie tylko substancje odstraszające owady, ale również te wpływające na stan naszej skóry. Można je stosować nie tylko u dorosłych, ale również dzieci.

Opaska na kleszcze – zazwyczaj nasączona jest substancjami, których głównym zadaniem jest odstraszenie owadów. Opaski tego typu można stosować również u dzieci, dlatego w stu procentach zabezpieczysz całą rodzinę. Podstawową zaletą rozwiązania tego typu jest fakt, że nie musimy nanosić na skórę wybranego preparatu, wystarczy założyć opaskę.

Kapsułki – najnowocześniejsza metoda ochrony przed kleszczami. Kapsułki zazwyczaj nie tylko chronią przed owadami, ale również dostarczają naszemu organizmowi witamin. Dzięki odpowiednim substancjom zawartym w suplemencie nasze ciało wydziela niewyczuwalny dla człowieka, ale odstraszający owady zapach. Ponadto do organizmu dostają się niezbędne do codziennego funkcjonowania witaminy i minerały.

Najlepsze preparaty na kleszcze dla zwierząt – jaki kupić?

Preparaty spot on przeciw kleszczom

W tym przypadku występuje podział na środki przeznaczone dla psów i kotów. Aplikacja zazwyczaj przebiega w taki sposób, że kilka kropel substancji nanosimy na kark zwierzęcia. Dodatkowym atutem substancji tego typu jest fakt, że nie tylko chroni ona przed atakami nowych kleszczy, ale zabija również te, które zdążyły zaatakować. Preparat spot on można nanieść nie tylko u lekarza weterynarii, ale również samodzielnie.

Obroże

Obroże tego typu zazwyczaj nasączone są specjalnymi preparatami działającymi zabójczo na wszelkiego typu insekty, w tym kleszcze. Wraz z biegiem czasu substancja przedostaje się na ciało zwierzęcia i chroni je przez bardzo długi czas. Co ważne nie wydziela ona zapachu, dlatego nie będziemy odczuwać tego, że nasz pupil jest zabezpieczony. Przy wyborze pamiętaj, że dany produkt przeznaczony jest dla zwierzęcia o określonej masie ciała, dlatego przed dokonaniem zamówienia zważ swojego psa lub kota. Pamiętaj również, że nie każdy kot będzie w stanie przyzwyczaić się do obroży. Jeżeli wystąpią problemy rozważ zastosowanie środka w innej formie.

Spraye i aerozole

Środki tego typu są niezwykle skuteczne i łatwe w aplikacji. Co więcej, w swoim składzie posiadają wyciągu roślinne i naturalne substancje, dlatego w żadnym stopniu nie zaszkodzą zwierzęciu. Produkty tego typu zazwyczaj nanosi się pod włos, korzystając z aplikatora dołączonego do zestawu. Można je stosować w miejscach, w których nasz zwierzak przebywa najczęściej,np. w legowisku.

Pianka i zasypka

Środki tego typu zazwyczaj wczesuje się w sierść kota lub psa. Zawarte substancje skutecznie chronią zdrowie naszego pupila.

Obecnie w sprzedaży mamy wiele preparatów chroniących przed kleszczami zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. W tym wszystkim zdecydowanie najważniejsza jest forma aplikacji. Powinniśmy wybrać taką, która odpowiada nam lub naszemu zwierzakowi. Nie zapomnij, aby przed aplikacją wnikliwie przeczytać rady producenta, ponieważ ciało musi być zabezpieczone w odpowiedni sposób na bardzo długi czas.

Preparat na kleszcze – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Preparaty na kleszcze.