Wielogodzinne podróże autem lub innym środkiem transportu mogą być bardzo obciążające dla naszego organizmu. W szczególności obciążona zostaje górna część ciała włącznie z kręgosłupem, który przez wiele godzin musi znosić przebywanie w jednej lub zbliżonej pozycji. Co ciekawe, mimo bardzo dużego skoku technologicznego, producenci aut wciąż nie opracowali idealnego fotela samochodowego. Dlatego też warto posiłkować się akcesoriami takimi, jak poduszka podróżna, dzięki której będziemy w stanie zająć dogodną pozycję i spędzić w podróży nawet bardzo wiele godzin.

Dobra poduszka podróżna – jaką kupić?

Głównym zadaniem poduszki podróżnej jest odpowiednie podparcie naszej głowy. Dlatego też wybór poduszki w podróż musi być odpowiednio przemyślany. Niezwykle ważna jest twardość poduszki. Jak się okazuje musi ona być na tyle twarda, aby podpierać głowę, ale nie powodować napięcia mięśni. Dlaczego? Długotrwałe napięcie mięśni nie jest zdrowe i może spowodować szereg problemów zdrowotnych, dlatego warto unikać zjawiska tego typu.

Co istotne, poduszka podróżna nie może być również zbyt miękka. Jeżeli tak się zdarzy, niemal na pewno będzie powodować skrzywienia kręgosłupa, a w przyszłości poważne schorzenia. W związku z tym warto dokładnie analizować zalecenia producenta. Znajdują się zazwyczaj na ulotce i mówią, w jakim wieku powinien znajdować się użytkownik danej poduszki. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać produkt idealnie dobrany do siebie lub Twojego dziecka.

Ponadto jeszcze przed zakupem warto zwrócić uwagę na wymiary i atesty danej poduszki. Krótko mówiąc, jeżeli dany produkt będzie zbyt mały lub zbyt duży – jego użytkowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Atesty są natomiast jasnym zapewnieniem, że wybrana poduszka podróżna jest należycie bezpieczna i została sprawdzona przez specjalistów.

Najlepsza poduszka podróżna – z pianki, czy dmuchana?

Najtańsze dostępne na rynku dmuchane poduszki podróżne swoją konstrukcją przypominają koła ratunkowe dla dzieci. Ich główną zaletą jest fakt, że zajmują bardzo mało miejsca, dlatego łatwo je transportować. Nie są natomiast przyjemne w dotyku, dlatego długie obcowanie z nimi może nie być należycie przyjemne. Co więcej, w lecie nasze ciało może się do nich przyklejać, a zimą stają się stosunkowo zimne, dlatego zakup dmuchanej poduszki podróżnej należy bardzo dobrze przemyśleć.

Trwałe poduszki podróżne wykonane są zazwyczaj z pianki memory, która zapamiętuje kształt naszego ciała. Z tego względu ich użytkowanie jest znacznie przyjemniejsze w porównaniu do dmuchanych odpowiedników. Co więcej, jeżeli dana poduszka posiada szereg atestów, możesz mieć pewność, że będzie bezpieczna nawet dla Twojego dziecka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że poduszki podróżne wykonane z pianki dbają o kręgosłup użytkownika. Utrzymują go w idealnej pozycji przez bardzo długi czas, dzięki czemu unikamy wielu chorób.

⇒ Sprawdź także: Najlepsze walizki podróżne w rankingu 2024!

Niestety, ale poduszek piankowych nie można złożyć do takich rozmiarów, jak ma to miejsce w przypadku poduszek podróżnych dmuchanych. Dlatego też ich przenoszenie jest nieco trudniejsze. Mimo to bardzo polecamy produkty tego typu, ponieważ minusy, jakimi się charakteryzują są niczym w porównaniu do plusów.

Jaka poduszka podróżna dla dziecka?

Poduszka podróżna dla dziecka musi przede wszystkim być dopasowana rozmiarem i twardością. Co ważne, producenci poduszek podróżnych dla dzieci oferują swoje produkty z motywami z bajek lub w wielu kolorach. Fakt ten sprawia, że malec znacznie lepiej znosi podróż i chętniej korzysta z wybranego produktu. W przypadku dzieci jednak największe znaczenie ma fakt posiadania przez poduszkę odpowiednich atestów. Jak już wcześniej informowaliśmy, są one zapewnieniem, że dany produkt jest bezpieczny i może być użytkowany przez najmłodszych podróżników.

Pamiętaj, że cena idzie w parze z jakością, dlatego tanie, chińskie produkty nie sprawdzą się w żadnym wypadku. Dla bezpieczeństwa swojego dziecka porozmawiaj o wybranym przez Ciebie produkcie z pediatrą. Lekarz wyjaśni wszystkie aspekty użytkowania i wyrazi swoją cenną opinię.

A jak przedstawiają się poduszki podróżne w formie węża? Znacznie lepiej nadają się do zabawy, niż jako przedmiot dbający o zdrowie dziecka. Zazwyczaj cechują się prostym kształtem i umiarkowaną twardością, dlatego nie mogą spełniać funkcji ortopedycznych.

Poduszka podróżna ortopedyczna – czy warto?

W sprzedaży występują również poduszki podróżne ortopedyczne. Celem tej podgrupy produktów jest dbanie o nasz kręgosłup przy jednoczesnym komforcie podróży. Są one znacznie lepsze w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników, ponieważ opracowane zostały z myślą spełniania funkcji medycznych. Lepiej odciążają nasz kręgosłup w podróżny, a co za tym idzie – unikamy poważnych schorzeń takich, jak zwyrodnienia, czy skrzywienie.

Produktem tego typu powinny się zainteresować głównie osoby, które borykają się z różnego typu schorzeniami kręgosłupa. Poduszki podróżne ortopedyczne dostępne są zazwyczaj w sklepach ortopedycznych lub internetowych, dlatego nie ma najmniejszych problemów z ich nabyciem. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania danego produktu, twardość, czy wyprofilowanie.

Poduszka podróżna – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Poduszki podróżne.