Wybór odpowiedniego ręcznika jest ważny nie tylko w momencie, kiedy wybieramy się na wymarzony urlop, ale również na siłownię w celu poprawy swojej sylwetki. Wydawać by się mogło, że przedmiot tego typu nie ma większego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego. Od niego zależy to, czy będziemy w stanie wytrzeć swoje ciało po pływaniu, czy uprawianiu wybranego sportu. Dlatego też ręcznik musi być wysokiej klasy, aby spełniał swoje zadanie w stu procentach. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak wybrać najlepszy ręcznik szybkoschnący. Zapraszamy do lektury.
Czego się tutaj dowiesz?
Wybór odpowiedniego ręcznika – od czego zacząć?
Jeszcze przed udaniem się do sklepu warto zadać sobie pytanie, do czego nasz ręcznik będziemy wykorzystywać. Jest to niezwykle ważne, ponieważ inny ręcznik sprawdzi się na wakacjach, a inny na siłowni, czy podczas treningu w domu. Ponadto warto zastanowić się, w jakich warunkach będziemy wykorzystywać dany ręcznik. Latem, kiedy panują wysokie temperatury, w zupełności wystarczy model podstawowy. Dzięki ogromnej aktywności słońca wyschnie on w wystarczająco krótkim czasie.
Z kolei zimą, czy jesienią warto postawić na ręcznik szybkoschnący. Produkty tego typu charakteryzują się zwiększonymi zdolnościami do schnięcia, dzięki czemu dany ręcznik będzie możliwy do ponownego użytku w bardzo krótkim czasie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z ręcznika szybkoschnącego korzystać może każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych, czy najlepszych sposobów użytkowania, dlatego produkt tego typu można kupić zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.
Właściwości ręcznika szybkoschnącego
Najważniejsze właściwości ręcznika szybkoschnącego:
- Szybkość schnięcia – zdolność ręcznika do ekspresowego schnięcia. Parametr niezwykle ważny, ponieważ wszystkim użytkownikom zależy na tym, aby dany ręcznik był zawsze suchy. Warto pamiętać, że produkt, który wchłonie więcej wody, wyschnie wolniej.
- Chłonność – zdolność wchłaniania wody. Zdecydowanie najlepszą chłonnością charakteryzują się ręczniki cechujące się niską wagą. Pamiętaj, że im więcej wody wchłonie dany ręcznik, tym trudniejsze będzie jego użytkowanie.
- Waga – jeżeli waga danego ręcznika ma dla Ciebie znaczenie, poszukuj produktu cechującego się dobrym stosunkiem wymiarów do ciężaru.
- Właściwości antybakteryjne – wysokiej klasy ręczniki szybkoschnące wyposażone zostały w specjalną powłokę, której zadaniem jest utrudnienie kolonizacji bakterii. Elementem, który pomoże nam określić zdolności antybakteryjne danego ręcznika, jest certyfikat Polygiene.
Ręcznik szybkoschnący – rodzaj tkaniny
Obecnie w sprzedaży występują ręczniki szybkoschnące wykonane z:
- Frotte – wykorzystanie materiału tego typu gwarantuje znacznie szybsze schnięcie w porównaniu do ręczników wykorzystywanych w domu. Ich znaczącą wadą może być wysoka waga, czy wymiary. Mimo to są miękkie w dotyku i puszyste, a sprawdzą się zarówno podczas letniego urlopu, jak i wizyty na basenie.
- Super lekkie – najczęściej wykonane z mikrofibry. Badania wskazują, że schną nawet 6 razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych ręczników bawełnianych. Ponadto cechują się niewielkimi wymiarami i niską wagą. Niestety, ale są trudne w użytkowaniu. Bardzo dobrze sprawdzą się w podróży.
- Ultra lekkie – opcja zdecydowanie najdroższa, ale spełni oczekiwania bardzo wymagających użytkowników. Najlepsze modele na rynku schną nawet 15 razy szybciej, dlatego będą niemal cały czas suche. Są niestety jeszcze trudniejsze w użytkowaniu, ale w podróży sprawdzą się idealnie.
- Welurowe – lżejsze od ręczników frotte, ale cięższe od pozostałych. Schną nawet 3 razy szybciej, niż ręczniki frotte. Bardzo dobre w podróży, czy na wakacjach.
Wymiary ręcznika szybkoschnącego – jakie?
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że producenci w swoich ofertach posiadają produkty cechujące się różnymi wymiarami i kolorami, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dobrze zastanowić. Jeżeli potrzebujemy ręcznika do twarzy lub rąk, w zupełności wystarczy niewielki ręcznik szybkoschnący. Z kolei, gdy planujemy danym ręcznikiem wycierać całe ciało, należy rozważyć zakup większego produktu.
Ceny – jaki ręcznik szybkoschnący kupić?
Jak nie trudno się domyślić, ceny ręczników szybkoschnących zależą bezpośrednio od jakości oferowanego produktu. Najtańsze ręczniki frotte zakupimy już za kilkanaście złotych. Z kolei za modele welurowe przyjdzie nam zapłacić około 40 zł. Zdecydowanie najdroższe są ręczniki szybkoschnące ultra lekkie, których koszt przekracza nawet 100 zł.
Ręcznik szybkoschnący – Cena i Ranking 2024
W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Ręczniki szybkoschnące.
Artykuły o podobnej tematyce
Podobne artykuły
Partnerzy serwisu
rankingowyninja.pl – rzetelne rankingi produktów