Wybór odpowiedniego ręcznika jest ważny nie tylko w momencie, kiedy wybieramy się na wymarzony urlop, ale również na siłownię w celu poprawy swojej sylwetki. Wydawać by się mogło, że przedmiot tego typu nie ma większego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego. Od niego zależy to, czy będziemy w stanie wytrzeć swoje ciało po pływaniu, czy uprawianiu wybranego sportu. Dlatego też ręcznik musi być wysokiej klasy, aby spełniał swoje zadanie w stu procentach. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak wybrać najlepszy ręcznik szybkoschnący. Zapraszamy do lektury.

Wybór odpowiedniego ręcznika – od czego zacząć?

Jeszcze przed udaniem się do sklepu warto zadać sobie pytanie, do czego nasz ręcznik będziemy wykorzystywać. Jest to niezwykle ważne, ponieważ inny ręcznik sprawdzi się na wakacjach, a inny na siłowni, czy podczas treningu w domu. Ponadto warto zastanowić się, w jakich warunkach będziemy wykorzystywać dany ręcznik. Latem, kiedy panują wysokie temperatury, w zupełności wystarczy model podstawowy. Dzięki ogromnej aktywności słońca wyschnie on w wystarczająco krótkim czasie.

Z kolei zimą, czy jesienią warto postawić na ręcznik szybkoschnący. Produkty tego typu charakteryzują się zwiększonymi zdolnościami do schnięcia, dzięki czemu dany ręcznik będzie możliwy do ponownego użytku w bardzo krótkim czasie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z ręcznika szybkoschnącego korzystać może każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych, czy najlepszych sposobów użytkowania, dlatego produkt tego typu można kupić zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.

Właściwości ręcznika szybkoschnącego

Najważniejsze właściwości ręcznika szybkoschnącego:

  • Szybkość schnięcia – zdolność ręcznika do ekspresowego schnięcia. Parametr niezwykle ważny, ponieważ wszystkim użytkownikom zależy na tym, aby dany ręcznik był zawsze suchy. Warto pamiętać, że produkt, który wchłonie więcej wody, wyschnie wolniej.
  • Chłonność – zdolność wchłaniania wody. Zdecydowanie najlepszą chłonnością charakteryzują się ręczniki cechujące się niską wagą. Pamiętaj, że im więcej wody wchłonie dany ręcznik, tym trudniejsze będzie jego użytkowanie.
  • Waga – jeżeli waga danego ręcznika ma dla Ciebie znaczenie, poszukuj produktu cechującego się dobrym stosunkiem wymiarów do ciężaru.
  • Właściwości antybakteryjne – wysokiej klasy ręczniki szybkoschnące wyposażone zostały w specjalną powłokę, której zadaniem jest utrudnienie kolonizacji bakterii. Elementem, który pomoże nam określić zdolności antybakteryjne danego ręcznika, jest certyfikat Polygiene.

Ręcznik szybkoschnący – rodzaj tkaniny

Obecnie w sprzedaży występują ręczniki szybkoschnące wykonane z:

  • Frotte – wykorzystanie materiału tego typu gwarantuje znacznie szybsze schnięcie w porównaniu do ręczników wykorzystywanych w domu. Ich znaczącą wadą może być wysoka waga, czy wymiary. Mimo to są miękkie w dotyku i puszyste, a sprawdzą się zarówno podczas letniego urlopu, jak i wizyty na basenie.
  • Super lekkie – najczęściej wykonane z mikrofibry. Badania wskazują, że schną nawet 6 razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych ręczników bawełnianych. Ponadto cechują się niewielkimi wymiarami i niską wagą. Niestety, ale są trudne w użytkowaniu. Bardzo dobrze sprawdzą się w podróży.
  • Ultra lekkie – opcja zdecydowanie najdroższa, ale spełni oczekiwania bardzo wymagających użytkowników. Najlepsze modele na rynku schną nawet 15 razy szybciej, dlatego będą niemal cały czas suche. Są niestety jeszcze trudniejsze w użytkowaniu, ale w podróży sprawdzą się idealnie.
  • Welurowe – lżejsze od ręczników frotte, ale cięższe od pozostałych. Schną nawet 3 razy szybciej, niż ręczniki frotte. Bardzo dobre w podróży, czy na wakacjach.

Wymiary ręcznika szybkoschnącego – jakie?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że producenci w swoich ofertach posiadają produkty cechujące się różnymi wymiarami i kolorami, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dobrze zastanowić. Jeżeli potrzebujemy ręcznika do twarzy lub rąk, w zupełności wystarczy niewielki ręcznik szybkoschnący. Z kolei, gdy planujemy danym ręcznikiem wycierać całe ciało, należy rozważyć zakup większego produktu.

Ceny ręczników szybkoschnących

Jak nie trudno się domyślić, ceny ręczników szybkoschnących zależą bezpośrednio od jakości oferowanego produktu. Najtańsze ręczniki frotte zakupimy już za kilkanaście złotych. Z kolei za modele welurowe przyjdzie nam zapłacić około 40 zł. Zdecydowanie najdroższe są ręczniki szybkoschnące ultra lekkie, których koszt przekracza nawet 100 zł.

Ręcznik szybkoschnący – Cena i Ranking 2019

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Ręczniki szybkoschnące.