Saperka to typ łopaty, który bardzo często wybieramy do wszelkich prac ziemnych. Podstawową zaletą rozwiązania tego typu jest fakt, że saperki są znacznie mniejsze w porównaniu do klasycznych odpowiedników. Dzięki temu znacznie łatwiej je transportować, czy operować nimi w ziemi. Co więcej, saperka niczym nie ustępuje swoim większym odpowiednikom, a nawet jest od nich znacznie tańsza, dlatego warto zastanowić się nad jej zakupem. Jeśli jesteś zainteresowany sprzętem tego typu – zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Rodzaje saperek – jaką saperkę kupić?

Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie „jaką saperkę kupić?” należy jasno określić swoje wymagania co do tego narzędzia. Poniżej zestawiliśmy wszystkie rodzaje saperek, dzięki czemu Twój wybór będzie jeszcze łatwiejszy.

Saperka składana

Saperka składana to podstawowy model miniaturowej łopaty. Jak nazwa sama wskazuje – można ją złożyć do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu transportowanie saperki nie stanowi najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, w tej kwestii nie ma się o co martwić, ponieważ saperki zazwyczaj wykonywane są ze stali. Co więcej, sprzęt tego typu wyposażony jest również w pokrowiec ułatwiający transportowanie i zabezpieczający saperkę.

Bardziej zaawansowane modele pozwalają również na wymianę końcówki na tnącą różnego typu. Dzięki temu swoją saperkę możesz zamienić w większy nóż, niewielką piłę, czy siekierę. Ponadto wybierając saperkę składaną, warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, ponieważ tańsze narzędzia wykonane są ze słabej jakości stali, która może ulec zniszczeniu.

Saperka wojskowa

Zdecydowanie najlepszy na rynku sprzęt tego typu. Wykonywany jest z myślą o wojsku, dlatego charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia i niezwykłą jakością wykonania. Co ciekawe, poszukując saperki wojskowej, możesz natknąć się zarówno na saperki składane, jak i stałe, dlatego warto bardzo dokładnie prześwietlić rynek.

Saperka wielofunkcyjna

Saperki wielofunkcyjne bywają często porównywane do scyzoryków, ponieważ w jednej rękojeści ukryte są narzędzia różnego typu, których użycie nie stanowi najmniejszego problemu. Do funkcji snajperki wielofunkcyjnej zaliczamy:

  • piłowanie,
  • wbijanie gwoździ,
  • wyłamywanie,
  • cięcie,
  • kompas,
  • dodatkowe, niewielkie akcesoria, których dobór zależy od producenta.

W sprzedaży występują również saperki skonfigurowane do konkretnych zastosowań, dlatego z powodzeniem znajdziesz saperkę na wyprawy górskie, nad jezioro, czy przeznaczone do dalekich podróży. Pamiętaj jednak, że ich cena może nie być odpowiednio niska.

Saperka do wykrywacza – jaka?

Podczas poszukiwania skarbów zakopanych głęboko w ziemi niezbędne jest posiadanie nie tylko mocnego wykrywacza metalu, ale również solidnej saperki. Ponadto nasze narzędzie powinno być również lekkie, aby jego przenoszenie nie było dla nas dodatkową trudnością. Jeżeli poszukiwanie skarbów historycznych jest Twoją pasją, nie możesz oszczędzać na narzędziach, dlatego zastanów się nad zakupem saperki wojskowej. Wszystkie jej zalety wymieniliśmy w jednym z poprzednich akapitów.

Saperka do samochodu

Niewątpliwymi zaletami saperki są niewielki rozmiar, czy łatwość transportu. Zalety te sprawiają, że saperka swoje miejsce bardzo często odnajduje w samochodach, gdzie przydaje się do odkopania auta ze śniegu, błota lub piasku. Wybierając saperkę do samochodu, zwróć zatem uwagę na jej wymiary. Sprzęt musi mieścić się w bagażniku samochodu, dlatego nie może być zbyt duży. Co więcej, wybierana saperka nie musi być jak najwyższej jakości, gdyż użyjemy jej w jedynie kilku sytuacjach w ciągu roku.

Saperka – Cena i Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Saperki.